Zimowy okres przygotowawczy w pełni. W sobotę 20.02.2021 rozegraliśmy trzeci już sparing. Na sztucznej nawierzchni przy MOSiR w Jaśle ulegliśmy zespołowi OKS Sobniów Jasło 3:4.

Zaczęliśmy spotkanie wysoko i z początku dyktowaliśmy warunki gry. Byliśmy bardzo aktywni w środku pola i w ofensywie. To my otworzyliśmy wynik spotkania i pierwszą bramkę z akcji zdobył Zawodnik Testowany 1. Kilka minut później wynik na 2:0 podwyższył Bartek Klich. Było bardzo dużo prób z naszej strony jeszcze w tej połowie spotkania, jednak nie wykorzystaliśmy nieraz stuprocentowych sytuacji. Trochę nas te niewykorzystane sytuacje zdekoncentrowały i straciliśmy swój rytm gry. Drużyna OKSu w krótkim czasie strzeliła gola kontaktowego, by po kilku minutach strzelić drugą bramkę, doprowadzając do remisu 2:2. Z takim właśnie wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Drugą połowę zaczęliśmy dość sennie i popełnialiśmy dużo błędów. Nie potrafiliśmy odzyskać swojej gry z pierwszej części spotkania, a nasze straty pozwoliły przeciwnikowi na bardzo dużo, efektem czego były kolejne 2 strzelone gole po stronie Sobniowa. Około 70’ nareszcie udało nam się przełamać i wrócić do silnego pressingu. Narzuciliśmy ponownie swoje warunki i dominowaliśmy na połowie przeciwnika. Było sporo ładnych akcji po naszej stronie, udało nam się jednak strzelić już tylko jednego gola za sprawą Bartka Klicha, który popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego. Do bramki w samej końcówce spotkania trafił jeszcze nasz Kapitan, Damian Limberger, jednak jak się okazało był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Czasu do ligi zostaje coraz mniej dlatego szybko wracamy do pracy. To spotkanie pokazało nam nasze słabe punkty, które mamy nadzieję jak najszybciej wyeliminować. Kolejny test mecz w poniedziałek, a będzie to zaległe spotkanie z GKS Krościenko Wyżne, którego nie udało nam się rozegrać w terminie ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

Dziękujemy drużynie z Sobniowa za spotkanie i życzymy powodzenia w lidze!

Skład Nafty: Szymon Jastrzębski, Mateusz Biernat, Michał Krupa, Jakub Krawczyk, Piotr Parylak, Damian Limberger (K), Konrad Rymarczyk, Karol Rymarczyk, Zawodnik Testowany 1, Bartek Klich, Filip Gierlicki, Konrad Michniewski, Konrad Klatka, Bartosz Gęsiak, Maciej Bonar, Zawodnik Testowany 2