To już prawie finisz okresu przygotowawczego. W przedostatnim sparingu wygrywamy z Brzozovią Brzozów 4:1.

Na otwarcie spotkania to Przeciwnik wyszedł dość wysoko i zepchnął nas na naszą połowę. Taka dominacja Brzozovii trwała niemalże 20 minut i nie mogliśmy poza pojedynczymi akcjami wypchnąć ich z naszej części boiska. Po 20 minutach w końcu zaczęliśmy wychodzić coraz wyżej i śmielej wyprowadzać ataki. Mieliśmy w tej części gry dwie stuprocentowe sytuacje, jednak zabrakło precyzji i nie mogliśmy cieszyć się z goli. Przy stanie 0:0 dotrwaliśmy do końca pierwszej połowy.

Druga część gry to duża przebudowa jeśli chodzi o nasz skład. Z tej racji potrzebowaliśmy też trochę czasu na zgranie się. W 60’ straciliśmy bramkę. Udało nam się na szczęście tę sportową złość zamienić na większe zacięcie do walki i kilka minut później piękną akcją indywidualną popisał się Filip Gierlicki, który został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez bramkarza Brzozovii. Do podyktowanego rzutu karnego podszedł Bartek Klich, jednak golkiper Przeciwnika zdołał dojść do piłki i ją odbić. Dużą czujnością wykazał się tutaj Damian Limberger, nie dając szans na obronienie pewnej dobitki.  Przy stanie 1:1 budowaliśmy coraz składniejsze akcje i przejęliśmy inicjatywę na boisku. Około 75’ po ładnej  indywidualnej akcji i pewnym strzale bramkę dla naszego zespołu zdobywa Konrad Słowik. Kilka minut później, po dośrodkowaniu Zawodnika Testowanego 2 z prawego skrzydła do piłki dochodzi Bartek Klich i biorąc odwet za niestrzelony rzut karny, pewnie zdobywa 3-go gola dla naszego Zespołu. W ostatnich minutach spotkania również po centrze z prawego skrzydła i również przy asyście Zawodnika Testowanego 2, gola głową zdobywa ustawiony tuż przy słupku Bartosz Gęsiak, zmieniając wynik na 4:1. Wkrótce po tym rozbrzmiał gwizdek sędziego kończący spotkanie.

Mimo zwycięstwa mamy kilka elementów gry, które wczoraj nie funkcjonowały tak, jak byśmy chcieli i które wciąż musimy poprawić. Jeśli panująca pandemia tego nie zepsuje, liga rusza już za niespełna 2 tygodnie, więc tego czasu na pracę zostało naprawdę mało.

Brawa dla całej naszej Drużyny za wczorajszą postawę i waleczność!!!

Najbliższy, ostatni test-mecz rozegramy w nadchodzący weekend, a naszym rywalem będzie również drużyna z naszej klasy okręgowej, Beskid Posada Górna.

Skład Nafty: Szymon Jastrzębski Br., Zawodnik Testowany 1, Mateusz Biernat, Michał Krupa, Krystian Gębarowski, Jakub Krawczyk, Damian Limberger (K), Konrad Rymarczyk, Karol Rymarczyk, Bartek Klich, Konrad Słowik, Filip Gierlicki, Konrad Michniewski, Bartosz Gęsiak, Konrad Klatka, Przemysław Zięba, Piotr Parylak, Jakub Biskup, Bogumił Krzysztyniak,  Zawodnik Testowany 2, Zawodnik Testowany 3, Zawodnik Testowany 4.