3 kolejka na piątkę z plusem. W  niedzielę 29 sierpnia 2021 w Sanoku pewnie pokonujemy miejscowego beniaminka  Wiki Sanok 2:4. Łączny dorobek 6 punktów plasuje nas w tym momencie na 5 miejscu w ligowej tabeli.

Pogoda nie rozpieszczała, a padający od kilku dni deszcz mocno pogorszył stan nienagannej na co dzień murawy Wiki do tego stopnia, że piłka zatrzymywała się w zalegającej miejscami wodzie. Nie zatrzymało to jednak Nafciarzy, a zwłaszcza Damiana Limbergera, który postanowił wczoraj mocno „podrasować’ swoje statystyki strzeleckie 😊  Damian wynik otworzył już w 6′, pakując piękną bramkę po podaniu Oleksii’ego Hulovych’a. Od początku aktywni ofensywnie nie zwalnialiśmy tempa i ciągle gościliśmy na połowie Rywala. Za nieprzepisowe zatrzymanie Konrada Rymarczyka w 14′ spotkania, sędzia dyktuje dla nas rzut wolny. Jego wykonawcą jest Konrad Słowik, który precyzyjnym strzałem tuż przy prawym słupku bramki zdobywa gola, podwyższając wynik na 0:2. Nie zdążyliśmy się nacieszyć drugą bramką, jak po kolejnej akcji niespełna 3 minuty później Konrad Słowik podaje do Damiana Limbergera, a ten bezlitośnie pakuje zdziwionemu nieco Przeciwnikowi 3cią bramkę. Ofensywni i aktywni do końca pierwszej połowy, nie podwyższamy już wyniku do gwizdka sędziego i schodzimy na przerwę przy wyniku 0:3.

Zaliczka z pierwszej części spotkania była spora, jednak 45 minut to dużo i musieliśmy się mocno skoncentrować, by grać swoje i nie stracić czujności. Fetowanie zwycięstwa przedwcześnie już nie raz przyniosło opłakane skutki, czego mieliśmy pełną świadomość.  W drugiej części spotkania zespół WIKI wprowadził poczwórną zmianę, efekty czego od razu widać było na boisku. Częściej przedostawali się na naszą połowę i budowali coraz więcej akcji w ofensywie. Długo trzymaliśmy zwarte szeregi obrony, jednak błąd w 70′ minucie kosztował nas stratę pierwszej bramki. Podziałało to bardzo motywująco na Gospodarzy, jednak Nafciarze nie zamierzali ułatwiać im zadania. Kolejne nasze akcje pod bramką rywala przyniosły efekt w 81′ kiedy to za faul w polu karnym na Oleksii’m, sędzia przyznaje nam 11tkę. Do rzutu karnego podszedł nie kto inny niż Damian Limberger i w pełni skoncentrowany, nie pozostawia rywalowi złudzeń strzelając swoją trzecią bramkę tego dnia, a czwartą i ostatnią dla nas w tym meczu.

Końcówka spotkania to dominacja Sanoczan i tuż po naszej 4tej bramce, zdobywają gola po błędach w kryciu naszej obrony. Mocno przedłużające się ostatnie minuty meczu broniliśmy się dzielnie i tutaj piękną interwencją popisał się Szymon Jastrzębski ratując nas z opresji. Udało się nie stracić koncentracji już do samego końca i przy wyniku 2:4 usłyszeliśmy gwizdek sędziego Lipczyńskiego, kończący to spotkanie.

To były ważne punkty i ważne zwycięstwo. Gra z beniaminkiem nigdy nie należy do łatwych, a z solidną ekipą Wiki graliśmy po raz pierwszy. Tym większe brawa dla całej naszej Drużyny i Trenera! Na szczególne wyróżnienie w meczu zasłużył Kacper Szura. Świetna robota!

Pierwsze oficjalne, bo ligowe starcie w czarno-niebieskich barwach zaliczył wczoraj Oleksandr Synovyd. Gratulacje Saszka 😊.

Wrzesień będzie dla nas bardzo intensywny. Oprócz weekendowego grania, mamy aż 3  piłkarskie środy. Pierwsza to ta najbliższa. 01.09.2021 na własnym boisku podejmować będziemy lidera naszej ligi, Start Rymanów. Początek spotkania o godz. 17:00. Zapraszamy serdecznie!

Skład Nafty: 1 Szymon Jastrzębski – 15 Tymek Kochanik, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 3 Jakub Krawczyk, 13 Gabriel Wąsik – 2 Oleksandr Synovyd (17 Yaroslav Myts 84′), 9 Kacper Szura – 14 Oleksii Hulovych (11 Karol Rymarczyk 89′), 7 Damian Limberger, 10 Konrad Rymarczyk (4 Bartosz Gęsiak, 90′ +3) – 20 Konrad Słowik ( 16 Damian Soszyński 90′ +1)

Rezerwa: 11 Karol Rymarczyk, 4 Bartosz Gęsiak, 17 Yaroslav Myts, 16 Damian Soszyński

 

Sędziowali: Krzysztof Lipczyński, Daniel Strzałka, Paweł Korzeń (Dębica)

 

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *