W dzisiejszym, drugim już sparingu rozegranym w ramach okresu przygotowawczego do sezonu, zespół Nafta Splast Jedlicze pokonał na boisku w Chorkówce GKS Wisłok Krościenko Wyżne 4:1 (0:1).

Początek spotkania był niejako pod dyktando rywala, jednak już po kilkunastu minutach odzyskaliśmy swój rytm gry i to my zaczęliśmy dyktować warunki. Nasz rywal stworzył jedynie dwie groźne sytuacje, jednak jedną z nich Kacper Prajsnar zamienił na bramkę dającą drużynie z Krościenka prowadzenie na 0:1. Nam w  całej pierwszej połowie zabrakło skuteczności w wykończeniu ataku.

Druga połowa zdecydowanie należała do nas. Wyrównanie na 1:1 zapewnił Bartosz Kut w 48’. Reszta spotkania to nasza dominacja, kwestią było tylko, ile bramek będziemy jeszcze w stanie strzelić. A wielki apetyt na gole miał dzisiaj Damian Limberger i zaserwował nam hat trick’a 😊, pokonując bramkarza rywala kolejno w 55’, 74’ i 86’.

Co miał do powiedzenia Damian po meczu?

 

„Na pewno nie spodziewałem się, że strzelę więcej niż jedną bramkę, zwłaszcza, że dzisiaj występowałem na pozycji '6′, jednak pozory mylą. Rywale w drugiej połowie pozwalali nam na wiele. Kilka razy wybrałem się pod bramkę przeciwnika, tworzyliśmy dobre akcje w ofensywie, koledzy dokładnie dogrywali, to pasowało wykończyć. Kolejna dobra druga połowa w naszym wykonaniu i szybko odrobione straty. Oby tak dalej 🙂

Na pytanie „Jak to jest strzelić sobie hat-tricka przy sobocie ?” Damian odpowiada:

„Nieczęsto mi się to zdarza, ale pierogi jakoś lepiej dzisiaj smakują (śmiech)”.

 

Trener Daniel Dawiec dzisiejsze spotkanie ocenił następująco:

 

„Pierwsza połowa pomino straty bramki była dobra w naszym wykonaniu i jedynie brak skuteczności spowodował, że schodziliśmy z ujemnym bilansem. W drugiej złapaliśmy więcej luzu w ataku, uszczelniając przy tym obronę, spowodowało to, że strzeliliśmy 4 bramki. Cały zespół ciężko pracuje i widać tego efekty,krok po kroku realizujemy swój plan przygotowań. Przed nami jeszcze dużo pracy ale jestem pozytywnie nastawiony widząc zapał, wysiłek i serce do walki moich zawodników.”

 

Skład Nafty: R. Płonka – M. Krupa, K. Gębarowski, M. Biernat,  J. Krawczyk – P. Półchłopek, D. Limberger, Konrad Rymarczyk, D. Częczek – Karol Rymarczyk, P. Augustyn.

Ponadto zagrali: B. Kut, K. Michniewski, G. Szopa, B. Subik, D Biedroń.

JM

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *